Каталог товарів
Завантажити каталог

Як вибрати зварювальний напівавтомат?

Як вибрати зварювальний напівавтомат для будинку і гаража: огляд всіх параметрів і видів обладнання. Щоб зрозуміти, який зварювальний напівавтомат краще купити, необхідно знати його ключові параметри, їх вплив на зручність виконуваних робіт і якість шва.

Сьогодні найбільш популярними і поширеними вважаються зварювальні напівавтомати, які використовуються професіоналами і любителями для різних потреб: повсякденно роботи або ж для зварювання в гаражі при першій необхідності.

Використовувати обладнання можна в будь-яких цілях:

  • для варіння автомобіля;
  • виготовлення складних металевих конструкцій;
  • виготовлення гаражів;
  • створення металевих дверей решіток.

На ринку сьогодні можна побачити три варіанти зварювальних агрегатів:

  • професійні - можуть видавати струм більш 300А;
  • напівпрофесійні - можуть видавати струм до 300А;
  • побутові – найчастіше створюються з максимальним струмом до 200А.

Критерії, на які варто звертати увагу при покупці

Перед тим як вибирати інструмент, який стане справжнім помічником, потрібно розібратися:

  • для яких потреб він буде використовуватися;
  • який максимальний струм є в мережі;
  • необхідний діаметр зварювання і швів;
  • які метали будуть варитися.

Слід знати, що зварювальні апарати можуть працювати від мережі 380 або 220. Від 380 буде працювати тільки трифазний агрегат, а від 220В тільки однофазний, призначений для побутових потреб.

Також можна зустріти на ринку універсальну модель пристрою, яка може працювати від різного напруги в мережі.

Перед покупкою слід визначити, які зварювальні роботи будуть проводитися, щоб грамотно вибрати агрегат з урахуванням його обсягів, потужності і товщини подається дроту. Також важливо враховувати, що якщо матеріал в товщину більше 5 мм, слід проводити зварювальні роботи в кілька етапів.

Який номінальний струм вибрать?

В залежності від сили номінального струму залежить тривалість і швидкість робіт. Слід знати, що якщо в характеристиках вказується номінальний струм 40%, то це означає, що можна працювати зварювальним агрегатом протягом 4 хвилин, після йому слід відпочити 4 хвилини, і тільки повторюючи даний алгоритм, слід працювати з технікою.

Також варто звернути увагу на те, яка зварювання потрібна: можна придбати для роботи з аргоном або штучними зварювальними електродами, можна проводити роботи в середовищі захисного газу.

Які режими роботи бувають у зварювальних апаратах?

Розрізняють три популярних і затребуваних виду зварювання.

  1. ММА – зварювання передбачається дуговим апаратом, який може використовувати штучні електроди. Найчастіше застосовується для роботи з вуглецевої при змінному або постійному струмі або нержавіючої сталлю при використанні постійного струму.
  2. TIG - передбачає ручну зварювання з допомогою неплавящихся вольфрамових електродів, які використовуються разом з аргоновим газом. Сталь можна варити з допомогою постійного струму, а алюміній при змінному струмі.
  3. MIG/MAG передбачає зварювальні роботи за допомогою дроту, які відбуваються при використанні інертного газу. Наприклад, можна використовувати аргон, вуглекислий газ або суміш.
  4. Варто також звертати увагу на те, яким чином подається дріт в агрегаті, вона може подаватися окремо або бути вбудованою всередині пристрою.

Пальник

Якщо замислюєтеся, як вибрати напівавтомат зварювальний, зверніть увагу на пальник. Якщо плануються постійні роботи, слід купувати пальник з охолодженням, такий агрегат прослужить набагато довше.

Також зварювальний апарат повинен бути захищений від перевантажень і коротких замикань.

Наш інтернет-магазин пропонує великий вибір інструментів за доступною ціною, щоб кожен міг вибрати ідеальне обладнання для якісних робіт і повсякденного використання. Тільки у нас актуальні ціни, постійні знижки та грамотний, кваліфікований персонал.

Торгові марки представлені в магазині