Каталог товарів
Завантажити каталог

Як правильно робити розвал сходження на стенді

Розвал-сходження коліс - важливий параметр шасі автомобіля. Що таке розвал-сходження і кут кастера, і чому ці параметри необхідно регулювати?

Практично всі автомобілісти знають, що колеса в машині по відношенню один до одного, а також до загальної осі розташовані не під прямим кутом. Відхилення становить приблизно 2-3 градуси. Це необхідно для того, щоб управління кермом було простіше, зчеплення з дорожнім полотном краще, а знос шин не такий стрімкий. При тривалому пересуванні авто нахил коліс змінюється, і щоб повернути цей кут до початкового положення, слід провести процедуру розвал-сходження. Щоб зрозуміти, як правильно робити розвал-сходження на стенді, потрібно більш детально розібратися в даному питанні.

Класифікація спеціальних стендів

Щоб зрозуміти, як правильно робити розвал-сходження на стенді, потрібно розібратися в тому, які взагалі є різновиди стендів. Стенд є першим пристроєм для вимірювання кута нахилу коліс. Цей винахід було створено багато років тому, проте сьогодні існує цілий ряд різновидів установок. Серед найбільш популярних і затребуваних варто виділити наступні.

  1. Оптичні моделі. Такі пристрої є найдешевшими, але їх використання не дуже зручно: процедура забирає багато часу і має значну похибку.
  2. Лазерні прилади. Цей варіант вважається найбільш затребуваним на сьогоднішній день.
  3. Комп'ютерні системи або 3Д-пристрої. Стенди комп'ютерного типу для правильного розвалу-сходження найчастіше використовуються на СТО. Вони самі точні і зручні. Встановлення досить дорогі, але результативні і з мінімальною похибкою.

Проведення процедури

Щоб зробити розвал-сходження на стенді, потрібно визначитися з типом стенду, адже в залежності від варіанту моделі, процедура визначення кута нахилу коліс може істотно відрізнятися.

Оптика

Отже, щоб правильно зробити розвал-сходження на стінде оптичного типу, необхідно діяти за таким планом:

  • на колеса треба монтувати трубки з направленим променем світла;
  • світ переходить на площину з мірними шкалами, які йдуть по вертикалі і горизонталі;
  • зважаючи на те, яке положення точки світла, встановлюється кут нахилу коліс.

Цей спосіб застосовувався ще на старих моделях автомобілів часів Радянського Союзу, і на той момент він показував себе досить добре, проте лише через відсутність альтернативи. Слід зазначити, що такий варіант дозволяє зробити розвал-сходження тільки на одній парі коліс.

Лазер

Лазерні варіації вважаються модернізованими оптичними апаратами, які застосовують у роботі спрямований промінь лазера. Щоб правильно зробити розвал-сходження на стенді лазерного виду, треба виконати такі маніпуляції:

  • на автомобіль треба монтувати лазерні головки;
  • паралельно площині обертання потрібно встановити дзеркала;
  • навпаки необхідно поставити шкалу вимірювання.

При цьому промінь лазера вийде з нульової точки шкали і при правильному положенні коліс повинен повернутися в неї від дзеркальної площини. Ухил від норми з'являється при відбитті від зони вище або нижче нуля на шкалі.

Потрібно зауважити, що при проведенні розвал-сходження на стенді лазерного виду можна відзначити кілька недоліків: знижену швидкість роботи, підвищену трудомісткість застосування, є значна похибка вимірювань.

Комп'ютерні системи

Щоб правильно зробити розвал-сходження на комп'ютерному стенді, треба зрозуміти, що апарат застосовує особисті потужності обчислення оптимальних нахилів і калібрування коліс.

Існують стенди зі спеціальними головками і 3D-агрегати. Перший варіант обладнаний особливими датчиками (4-8 штук), які монтують на колеса, і саме вони знімають показники кута. Потім комп'ютер в автоматичному режимі балансує колеса.

Щоб зробити розвал-сходження на стенде з 3D-системою, треба знати, що цей апарат трохи відрізняється, адже він створює тривимірну модель машини за допомогою спеціальних камер, фотографічних елементів, особистого процесу та інформаційної бази.

Таким чином, стає ясно, як правильно робити розвал-сходження на стенді. Тепер ви точно знаєте, яким чином потрібно проводити виміри на пристроях різного типу і з різними джерелами і вимірювальними компонентами.

Торгові марки представлені в магазині