Компресор складно назвати предметом першої необхідності в побуті, але, якщо ви житель приватного або заміського будинку, власник СТО, працюєте на мийці або збираєтеся проводити ремонтні роботи. Ми розповімо про те, який компресор краще вибрати для різних експлуатаційних цілей.
Ще не так давно експлуатація повітряних компресорів була долею промислових підприємств, автобаз, вони застосовувалися і при дорожніх роботах, то тепер не рідко використовують компресор і в побуті при фарбуванні, разом з пневмоінструментом – відбійним молотком, дрилем.
За допомогою цієї машини можна накачати камеру велосипеда, автомобіля, використовувати для наповнення балонів для дайвінгу. Можна також застосовувати як пилосос для автомобіля, щоб промити механізми, типу карбюратора, що засмітився.
Які переваги і недоліки повітряного компресора?
Не можна назвати предметом першої необхідності цю машину, але в приватному будинку, гаражі без нього не обійтися. Можна на особистому досвіді переконатися в його необхідності. Які ж плюси від застосування цього інструменту?
- Волога і пил не впливають на роботу компресора.
- Не потрібно спеціальних навичок і знань для експлуатації.
- Простота в ремонті та обслуговуванні.
- Невисока вартість машини.
Щоб склалася повна картина, і ми могли зрозуміти, як вибрати компресор повітряний електричний, необхідно знати і про недоліки приладу. До них можна віднести:
- гучний шум при роботі й сильну вібрацію;
- потрібно часте обслуговування поршневого компресора;
- невисока продуктивність.
Враховуючи всі переваги і недоліки, ви можете визначитися з тим, який вам потрібен компресор.
Критерії вибору повітряного компресора
На сьогодні ринок та будівельні магазини переповнені компресорами різних марок, з різним обсягом ресиверів, продуктивністю. У всіх свої недоліки і достоїнства. Як же зорієнтуватися, адже вибрати повітряний електрический компресор – завдання не з легких.
Критерії індивідуальні для кожного, проте є три загальних, які при виборі приладу не варто ігнорувати.
- Показник потужності компресора під час роботи. При купівлі слід враховувати, що робоча потужність буде трохи більше, ніж та, яка вказана в технічному паспорті.
- Продуктивність. Загальний обсяг повітря, що нагнітається за одну хвилину, називають продуктивністю компресора. Вона може бути дуже різною, в залежності від температури повітря і повітряних потоків. Тому бажано вибрати компресор з продуктивністю трохи вище тієї, яка потрібна.
- Рівень тиску. Його традиційно вимірюють в атмосферах, рідше – в барах. Однак зациклюватися при покупці не варто тільки на цьому. Одиниці виміру практично ідентичні в цьому випадку.
Також потрібно відразу визначитися, для яких цілей вам потрібна ця машина? Це допоможе зрозуміти, яка модифікація підійде, і не витрачати час на пошуки. Повітряні компресори для побутових потреб представлені досить широко, і ціни на них прийнятні, доступні практично кожному.
Основна помилка при здійсненні покупки – дорожче, значить краще. Це далеко не завжди так і є. Дорога модель більше підійде власника шиномонтажу, АЗС.
А для того щоб накачувати колеса велосипеда, автомобіля, фарбувати або білити стелі і стіни, буде досить і недорогий моделі, благо вибір величезний. Вибір, звичайно, за споживачем, але для домашнього використання купувати дорогий інструмент не доцільно.
При виборі ще потрібно відштовхуватися від обсягу ресивера компресора. Якщо ви плануєте використовувати компресор не часто, і роботи будуть носити нетривалий характер, оптимальний варіант – бак з невеликим об'ємом. Якщо експлуатація часта і роботи тривалі, краще зробити вибір на користь більшого обсягу, що дозволить машині час від часу охолоджуватися.
У нашому інтернет-магазіні ви можете вибрати найбільш підходящу для вас модель повітряного компресора, отримати консультацію фахівця.